Ferie w Warszawie: co robić?

Ferie w Warszawie: co robić?

Pomysły na ferie w Warszawie❄️

Gdzie i jak spędzić ferie z dzieckiem w Warszawie?🤔 Wiemy, że fajna organizacja czasu w mieście, bywa wyzwaniem dla rodziców.
Jako znawcy Warszawy, podrzucamy Wam kilka pomysłów:


BEZPŁATNE:

 1. FabLaby! FabLabs! – Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”: znajdziesz tu zajęcia w miejskiej stolarni dostosowanej dla dzieci, w której wspólnie stworzycie np. drewnianą zabawkę, pracownie artystyczną gdzie zaczniesz przygodę z ceramiką, stworzyć pierwszą makramę, lub odnowisz ulubioną dżinsową kurtkę! A jeśli chciałbyś spróbować gry na instrumentach lub wziąć udział w zajęciach umuzykalniających to sprawdź co przygotował na ferie FABLAB POBITE GARY!

 2. www.cpnbp.pl czyli Centrum Pieniądza NBP, to nowoczesna placówka edukacyjna ukazująca dzieje pieniądza oraz jego rolę w codziennym życiu. To tu możesz wziąć do ręki sztabkę złota i spróbować odróżnić autentyczny banknot od falsyfikatu oraz usypać przysłowiową górę złotych monet.

 3. Geocaching: najprościej mówiąc jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą GPS w telefonie. Skarby ukryte są w tzw. skrytkach o różnych rozmiarach, rozlokowanych we wszelakich, ogólnodostępnych miejscach. Znajdziesz w nich mały papierowy dziennik wpisów i/lub mały gadżet do wymiany (np. przypinka, małą figurka, guzik, magnes itp). Więcej o tej formie aktywności możesz poczytać np. tu: Geocaching.


PŁATNE:

 1. www.muzeumdomkow.pl – to wyjątkowe miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych, które przeniesie Was w czasie, przywołując wspomnienia „zabawy w dom” i przypomni świat dawnych domków dla lalek. Ekspozycja zawiera również nietypowe eksponaty, np. szpital i… reszty nie będziemy zdradzać.  Ostrzeżenie: ekspozycja ze względu na szczegóły konstrukcyjne bardzo wciągająca dla ojców/opiekunów.

 2. Gra miejska z aplikacją mobilną – to nasza autorska propozycja, więc jeśli lubisz odkrywać miasto poprzez zagadki i angażujące wyzwania zapraszamy do udziału w jednej z naszych gier miejskich po wyjątkowej przestrzeni Elektrowni Powiśle. Jeśli jesteś zainteresowany tą grą i chcesz dowiedzieć się jak wziąć w niej udział, wypełnij poniższy formularz. Możesz też zejść poniżej, by czytać dalej.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu przesłania informacji o interesującej mnie grze oraz informowaniu o podobnych wydarzeniach przez firmę SEA GUIDE BARBARA KOTARBA ul. Podczaszyńskiego 18/23 01-867 Warszawa, właściciela witryny Warszawskie Gry Miejskie. Dane nie zostaną przekazane podmiotom trzecim.

  3. Ogrody świateł, które z pomocą świetlnych rzeźb, instalacji, przeniosą Was w świat minionych epok, bajek lub sekretów fauny i flory. Przedstawiamy 3 propozycje:

  Dajcie znać, z których naszych podpowiedzi skorzystaliście.

   

  • Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak robimy gry, na czym się opieramy, zaglądaj na nasze SM – wrzucamy tam ciekawostki z naszego zaplecza; tam będziemy informować o kolejnym wpisie na blogu.

   

  Autorka: Karolina Burczyn

  zbliżenie na dłonie trzymające makietę miniaturowego pokoju z meblami
  budynek elektrowni powiśle oraz dłoń trzymająca telefon komórkowy z wyświetloną aplikacją mobilną
  dziecko grające na dużym zestawie perkusyjnym

  Zagrajmy razem w Warszawę